Доска объявлений Бесплатка БердянскЗа крок від диктатури! Чим загрожує Україні переобрання Порошенка на другий термін?

28.03.2019, 22:23    просмотров: 2006

Або Україна, або Порошенко! Саме такий вибір ми робитимемо 31 березня.

 

Микола Ільїн

Від однієї крайнощі до іншої — приблизно так  кожного разу проходять вибори в Україні. Щоразу ми очікуємо на позитивні зміни, реформи і своєрідне українське економічне диво, натомість отримуємо розгул корупції, нехтування законами та зниження соціальних стандартів і показників загального рівня життя громадян. Унікальний історичний шанс, який вибороли українці під час Революції Гідності знехтував Президент Порошенко. Як трапилось, що в парламентсько-президентській республіці, в країні, яка виборювала європейські цінності рівноправ'я та демократії, Президент взяв під контроль виконавчу, законознавчу і судову гілки влади? 

 

Політична узурпація

Після Парламентських виборів в 2014-му році в Верховній Раді було утворено коаліцію “Європейська Україна” з 5 політичних партій - «Блоку Петра Порошенка» (БПП), «Народного фронту» (НФ), «Самопомочі», «Батьківщини» і Радикальної партії (РП). Однак вже через рік і декілька місяців з коаліції по черзі вийшли “Радикальна партія”, “Самопоміч” і “Батьківщина”. Дві політичні сили, які залишились в складі коаліції - “БПП” та “Народний фронт” не утворюють більшості в Парламенті, на двох вони мають 219 голосів, а для ухвалення Закону необхідно 226 депутатів. Тобто, фактично, коаліції більшості не існує. Натомість більшість у Верховній Раді здобувається шляхом голосування разом з провладними силами представників депутатської групи “Воля народу”, частини “Опозиційного блоку” та позафракційних депутатів. Шляхом кулуарних домовленостей в Парламенті сформована ситуативна більшість, яка повністю контролюється Адміністрацією Президента. Контролюючи Парламент, Гарант Конституції сформував Кабінет міністрів, який очолив представник “Блоку Петра Порошенко”. Тобто, вся відповідальність за економічну ситуацію в країні лежить навіть не стільки на Уряді, скільки на Президенті України. Ключові для країни рішення не вирішуються без відповідної санкції з Банкової. І лише після цього проекти Законів голосуються в Парламенті, чи ухвалюються Постанови в Кабінеті міністрів. 

Гучні заяви цілої армії блогерів, журналістів з підконтрольних Президенту ЗМІ та політиків про обмежені права Президента виключно зовнішньою політикою та військовим блоком, ніщо інше, як чергова маніпуляція. Варто ще раз підкреслити — Президент несе персональну відповідальність за всю ситуацію в країні, оскільки Петро Порошенко узурпував владу. В законодавчій та виконавчих гілках — 100%.

 

Правоохоронна система та суди, як елітні підрозділи Адміністрації Президента

Після скандального призначення на посаду Генерального прокурора України Юрія Віталійовича Луценка — кума дружини Петра Порошенка, ілюзії стосовно роботи прокуратури швидко розвіялись. Цей орган, фактично, перетворився на один з ключових складових політичного переслідування опонентів. Виступаєш проти влади, критикуєш Президента, його оточення чи ухвалені рішення — отримай підозру про скоєння кримінального правопорушення. Дуже прикро, що цілий ряд звичайних прокурорів прийняли нав'язані ззовні правила і стали інструментами брудної політичної кампанії, за якою стоїть нині діючий Президент. 

Десятки тисяч кримінальних проваджень проти учасників АТО на тлі повної відсутності результатів розслідувань по вбивствам на Майдані незалежності виглядають вкрай абсурдно, враховуючи, що нині діючий Президент одним з головних своїх передвиборчих месседжів обрав армію. 

Конституційний суд вже виконує завдання Банкової. У вересні минулого року було сформовано його повний склад. Ухвалене в лютому рішення про відміну відповідальності за незаконне збагачення, практично повністю перекреслило всі напрацювання в рамках боротьби з корупцією, яка силою нав'язувалась нашими Європейськими партерами. 

Антикорупційний суд так і не впроваджено. Однак, в риториці Президента з'явилась нова обіцянка — створити Антикорупційний суд одразу після виборів... В цьому контексті особливо комічно виглядає ще одне передвиборче гасло Гаранта - “Реальні справи, а не брехливі обіцянки”. 

Однак, говорити про тотальний контроль президентської вертикалі влади над правоохоронними органами та судами, на щастя, зарано. Відкрито проти політики підкупу виборців Петра Порошенка виступив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Одиничні випадки порядних суддів, які не зважаючи на тиск, виносять справедливі рішення, дозволяють утримувати країну від тотального нехтування законів. 

 

Контроль над ЗМІ, як основний фактор формування громадської думки

Незважаючи на чітко вибудовану владну ієрархію Президента та його оточення, одне з пріоритетних завдань нинішньої команди залишається питання іміджу. Патріоти-реформатори, поборники російського агресора, інтелектуали та професіонали своєї справи — такі штампи нав'язують нам з екранів телевізорів. 

Цікаво, що окрім телеканалів “Прямий” і “5 канал”, які перебувають у власності Петра Олексійовича, відкрито підтримують Президента на телеканалах “112”, “NewsOne”, “ZIK”. Ці три канали контролюються Віктором Медведчуком. Тим самим Медведчуком, який є кумом Володимира Путіна, тим, хто відкрито і публічно заперечує російську інтервенцію на Донбасі і в Криму. І знову постає питання про доцільність використання ще одного лозунгу Петра Порошенка - “Геть від Москви”...

 

Як вибори Президента вплинуть на ситуацію в Бердянську?

Зрозуміло, що кожного мешканця нашого міста, як і будь-якого іншого пересічного українця, результати виборів стосуватимуться напряму. Однак в нашому випадку, це і питання перспектив розвитку нашого міста. Якими вони будуть? І чи будуть взагалі? 

Вже ні для кого не секрет, що наш народний депутат від “Волі народу”, хоча і не входить до складу президентської фракції у Верховній Раді, але на окрузі є відповідальним за БПП і втілення політики Президента. Очевидно, що неформально. Також загальновідомо, що міська влада повністю контролюються цим же народним обранцем. Тому, майбутнє Бердянська напряму залежатиме від цих виборів. В разі перемоги нині діючого Президента, ситуація в Бердянську, навряд чи зміниться. Освоєння сотень мільйонів гривень місцевого і державного бюджетів залишатиметься ключовим завданням чиновників, які максимально сприятимуть, щоб ці кошти спрямовувались на підприємства однієї людини. 

Переконаний, що в разі перемоги Юлії Тимошенко, у Бердянська з'явиться шанс на розвиток і перспектива на курортне місто з європейським рівнем сервісу більше не буде не здійсненною мрією. Особисто Юлія Тимошенко запевняла нас, що при наявності якісної Програми розбудови курортної сфери Бердянська, наше місто може розраховувати на підтримку держави в цьому плані. 

За державної підтримки буде відновлено роботу містоутворюючого підприємства — порту. Наскільки тісно пов'язані добробут міста і результати роботи Бердянського порту вже відчули нинішні представники влади, коли внаслідок кризи на підприємстві, суттєво впали відрахування до міського бюджету. 

Так чи інакше, нинішні вибори стануть визначальними, як для Бердянська, так і для всієї України. Чітко окреслені тенденції на узурпацію влади Петром Порошенко, в наступні 5 років будуть завершені. І одного ранку ми прокинемось в країні де панує диктатура, а “Міністерство правди” розповідатиме нам про нереальні здобутки влади і особисто Президента. 

Антиутопія не так далеко від нас, як здається.

Тож, Україна чи Порошенко? Думай, шановний виборцю!

 

За матеріалами публікації Миколи Ільїна в мережі Фейсбук 

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.