Доска объявлений Бесплатка БердянскГлава НСЖУ Сергей Томиленко сообщил о новой попытке атаки на права журналистов

15.03.2019, 11:05    просмотров: 522

Глава Национального Союза Журналистов Украины Сергей Томиленко бьет тревогу и сообщает о новой попытке атаки на права журналистов. Так, в Верховную Раду внесен и уже зарегистрирован законопроект, согласно которому за распространение «недостоверной информации» журналистам грозит уголовная ответственность, штрафы и исправительные работы. Об этом глава НСЖУ пишет на своей странице в Facebook.

 

«Чергова атака на права журналістів! Знову - кримінальна відповідальність за "недостовірну інформацію". Штрафи від 480 тисяч і до 3 мільйонів гривень! Або виправні роботи (спасибі, що не в'язниця!).

Народний депутат Лапін ("НАРОДНИЙ ФРОНТ"), який "роками вибудовує свій авторитет у суспільстві" (цитата з пояснювальної записки політика) зареєстрував проект Закону "щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у ЗМІ".

Нардеп пропонує запровадити кримінальну відповідальність за поширення "недостовірних" відомостей у ЗМІ та мережі Інтернет; дозволити Нацраді зупиняти трансляцію телеканалів "до моменту спростування" (цікаво, як може ТБ спростувати, якщо його вимкнули з ефіру??); переслідувати медіа, в ефірі яких громадяни іноземних держав проводять "передвиборну агітацію через журналістську діяльність" тощо.

Штраф за "поширення у ЗМІ, мережі Інтернет недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи" - до 480 тисяч гривень (до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для кримінальної відповідальності такий мінімум встановлюється на 2019 рік Податковим кодексом не на рівні 17грн, а на рівні 960грн). Або журналіст чи громадянин може отримати виправні роботи до одного року.

За "умисне поширення" ганьби - уже штрафи від 960 тисяч гривень і до 1млн.920тис. і виправні роботи до 2 років!

А якщо недостовірне інформування поєднується з порушеннями виборчого законодавства - то штрафи і терміни виправних робіт ще подвоюються....

За словами пана Лапіна, стати автором чергової ворожої ініціативи щодо утиску прав журналістів та медіа, його підштовхнула несправедливість - роками суди розглядають позови про захист честі та гідності. І "подібний стан речей ще більше стимулює правопорушників, особливо, у випадках, коли мова йде про нанесення шкоди публічним особам, які роками вибудовували свій авторитет у суспільстві"...

Ну і звичайно, не може нардеп не прикрити наміри штрафувати, забороняти, блокувати і відправляти українських журналістів на виправні роботи "особливою актуальністю" (цитата) - законопроект подається "в умовах інформаційної війни, яку розв’язала і наразі здійснює Російська Федерація проти нашої держави".

Шановні політики! Українські журналісти уже втомилися відбивати ваші атаки! Якщо маєте честь і гідність - не ставайте авторами дикунських проектів!»

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.